Novosti

 

 

Skupština Hrvatskog judo saveza, Solin, 11.4.2014.

Posted by on 13:31 in Novosti | Comments Off

1

Na skupštini Hrvatskog judo saveza održanog u Solinu 11.Travnja 2014.godine prisustvovali su i predstavnici našeg kluba i županije.  Uz redovna izvješća na skupštini su dodijeljena i priznanja najuspješnijim natjecateljima u protekloj godini. Među nagrađenima su bili i naši natjecatelji Zoran Grba i Sandra Uršičić, osvajači prve medalje u katama na Europskom prvenstvu na Malti.

Čestitke!

2

Slaviša Bradić

Prvenstvo Hrvatske za djevojčice i dječake, Solin 12.4.2014.

Posted by on 01:03 in Natjecanja | Comments Off

RIJEČANKAMA 3 MEDALJE!!!

Na PH održanom za konkurenciju djevojčica i dječaka u Solinu 12.Travnja 2014.godine, nastupilo je 242 natjecatelja iz 44 kluba. U odličnim borbama, predstavnici našeg kluba uspjeli su osvojiti 3 brončane medalje. Sve 3 medalje osvojene su u konkurenciji djevojčica što je svakako rezultat vrijedan pažnje i obećava lijepu budućnost ove mlade generacije.

 

Naš klub  predstavljali su sljedeći natjecatelji:

 

RB

IME I PREZIME

KATEGORIJA

PLASMAN

1. Antonio Zdunić

-34kg

Bez plasmana

2. Petar Stanišić

-38kg

9.mjesto

3. Klara Mura

-36kg

3. mjesto

4. Mia Mira Rukavina

-52kg

3. mjesto

5. Lana Šinko

+63kg

5. mjesto

6. Sabina Fetić

-57kg

5. mjesto

7. Katia Žunić

-48kg

3. mjesto

8. Adrian Grdinić

-50kg

9. mjesto

Slike sa natjecanja možete pogledati u našoj galeriji.

Slaviša Bradić

Međunarodni judo turnir “Sakura kup”, Samobor, 29. ožujka 2014.

Posted by on 19:11 in Natjecanja | Comments Off

Ekipa JK "Rijeka"

Ekipa JK “Rijeka”

Na ovogodišnjem „Sakura kupu“ održanog 29.03.2014. godine u Samoboru u organizaciji JK“Sakura“ iz Svete nedelje kod Samobora, nastupilo je 247 natjecatelja iz Hrvatske.

Naš klub nastupio je sa najmlađim članovima i pritom postigao sljedeći uspjeh:

 

RB IME I PREZIME KATEGORIJA PLASMAN
1. DINO ŠUŠNIĆ -46KG 1.mjesto
2. DANTE ROSANDA -50KG 2.mjesto
3. ROKO TOMLJANOVIĆ -73KG 2.mjesto
4. ADRIAN GRDINIĆ -48KG 3.mjesto
5. MAURO KUMAR -27KG 3.mjesto
6. ANTONIO FUNARIĆ -55KG 3.mjesto
7. ERVIN FETIĆ -66KG 3.mjesto
8. ROBERTO BIBIĆ -66KG 3.mjesto
9. MIA EDMONDS -+52KG Bez plasmana
10. MARKO DROZDEK -38KG Bez plasmana
11. ANTONIO ZDUNIĆ -34KG Bez plasmana

           

Slaviša Bradić

7. trofej grada Pančeva, Pančevo, 29. ožujka 2014.

Posted by on 19:07 in Natjecanja | Comments Off

Ekipa JK "Rijeka"

Ekipa JK “Rijeka”

Na ovogodišnjem trofeju grada Pančeva održanog 29.03.2014. godine, tradicionalno je nastupala i naša ženska ekipa. U konkurenciji preko 300 natjecatelja iz Mađarske, Hrvatske, Rumunjske, Makedonije, BiH i Srbije nastupili su i naši članovi sa sljedećim uspjehom:

RB IME I PREZIME UZRAST KATEGORIJA PLASMAN
1. LARA ŠUŠNIĆ U15 -31KG 3.mjesto
2. KLARA MURA U15 -36KG 2.mjesto
3. MIA MIRA RUKAVINA U15 -52KG 2.mjesto
4. SABINA FETIĆ U15 +52KG Bez plasmana
5. LANA ŠINKO U15 +52KG Bez plasmana
6. IRIS ARAČI U15 -48KG Bez plasmana
7. ENA BRKIĆ U15 -40KG Bez plasmana
8. KATIA ŽUNIĆ U15 -48KG Bez plasmana
9. LUCIJA ŽUNIĆ U18 -48KG 5.mjesto
10. LUCIJA GRBA U18 -48KG 5.mjesto

               

Slaviša Bradić

Međunarodni kata turnir, Shzalambata( Mađarska), 30.ožujak, 2014.godine

Posted by on 19:02 in Natjecanja | Comments Off

Cro kata team

Cro kata team

Na međunarodnom  kata turniru održanom u Shzalambati  30.ožujka 2014.godine, nastupili su natjecatelji iz Austrije, Njemačke, Hrvatske, Švedske, Rumunjske i Mađarske.

Nastupio je 21 par u svim službenim katama.

Hrvatska ekspedicija bila je među najbrojnijima, nastupilo je ukupno 7 parova uz odlične rezultate. U svim katama u kojima smo nastupili uvjerljivo smo osvojili zlatna odličja.

Rezultati Hrvatskih parova:

RB

IME I PREZIME

KATA

PLASMAN

Matija Jug-Dujaković-Filip Jakupov

Nage no kata

1.mjesto

Kristina Draguščica-Katarina Potnek

Nage no kata

6.mjesto

Vedran Pizentić-Danijel Pizentić

Katame no kata

1.mjesto

Ana Kvolik-Donna Vadlja

Katame no kata

4.mjesto

Jelena Vuković-Katarina Potnek

Kime no kata

1.mjesto

Zoran Grba-Sandra Uršičić

Ju no kata

1.mjesto

Marijan Kraljević-Lovro Dragoslavić

Ju no kata

2.mjesto

Također je na turniru sudio i Slaviša Bradić, međunarodni kata sudac.

Slike sa turnira možete pogledati u našoj galeriji.

Slaviša Bradić

Seniorsko prvenstvo Hrvatske, Zagreb 22.3.2014.

Posted by on 14:12 in Natjecanja | Comments Off

Seniorska ekipa JK“Rijeka“

Seniorska ekipa JK“Rijeka“

Na seniorskom prvenstvu Hrvatske održanom 22.ožujka 2014. Godine, nastupilo je 422 natjecatelja iz 46 klubova  Hrvatske.

Od naših natjecatelja treba svakako izdvojiti Denija Uršičića u kategoriji -73kg, jednoj od najbrojnijih sa 28 natjecatelja, koji se odlično borio pobijedivši  uvjerljivo sve svoje protivnike do polufinala, Trgovec(AJK“Mladost), Vujevića(Solin), Hausvička(Dubrovnik 1966), da bi u polufinalnoj borbi izgubio od Sumpora(Zagreb). U borbi za brončanu medalju do samog kraja nije uspio stići minimalnu prednost protiv Maurovića(Istarski borac). Tako se Deni morao zadovoljiti sa 5.mjestom. No s obzirom na njegovu uzlaznu putanju posljednju godinu, očekivati je još puno lijepih rezultata.

U istoj kategoriji nastupio je i Grgur Jaković koji je u prvom kolu savladao Cerimagića(Dugave), ali je kasnije ispao u eliminacijskim borbama.

Od ostalih natjecatelja treba izdvojiti odličan nastup naših starijih članova, Kenana Palangića u kategoriji -100kg, koji je nakon prekrasnog ippona u prvoj borbi, kasnije ispao u eliminacijskim borbama. Također, Đuro Banda u kategoriji +100kg, na svom prvom natjecanju pokazao je veliku volju ali na žalost nije mogao proći eliminacijske borbe.

Naš klub  predstavljali su sljedeći natjecatelji:

rb Ime i prezime kategorija Uspjeh:
DeniUršičić -73 kg 5.mjesto
Grgur Jaković -73kg Bez plasmana
Kenan Palangić -100kg Bez plasmana
Đuro Banda +100kg Bez plasmana
Kenan Palangić u akciji

Kenan Palangić u akciji

 

Deni Uršičić u akciji

Deni Uršičić u akciji

Slike sa prvenstva možete pogledati u našoj galeriji.

Slaviša Bradić

Prvenstvo Hrvatske za mlađe kadete, Zagreb 22.3.2014.

Posted by on 13:49 in Natjecanja | Comments Off

Dino Šušnić Viceprvak Hrvatske, Damjan Jelenović Brončani!

Dino Šušnić 2. mjesto

Dino Šušnić 2. mjesto

Damjan Jelenović 3. mjesto

Damjan Jelenović 3. mjesto

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na prvenstvu Hrvatske za mlađe kadetkinje i mlađe kadete održanom 22.ožujka 2014. Godine, nastupilo je 422 natjecatelja iz 46 klubova  Hrvatske.

U kategoriji -46 nastupio jwe i naš Dino Šušnić. On je u prvom kolu savladao Bakotin (Dalmacijacement), u drugom kolu je savladao Grgurinića(Pulafit), te je u polufinalnojj borbi savladao Odrljina(Pujanke). U finalnoj borbi izgubio je od Barišića(Dalmacijacemment). Time je osvojio 2.mjesto i brončanu medalju i postigao svoj najveći uspijeh do sada. S obzirom na njegov rad i kvalitetu očekivati je još velikih uspjeha i medalja.

U kategoriji -60kg nastupao je naš Damjan Jelenović. Nakon pauze zbog slomljenog prsta, Damjan je pokazao svoj neprikosnoveni talent te pobijedio Zavišića(Autočuljak), zatim Maršića(Pulafit), Mlinarevića(AJK“Mladost“), da bi u polufinalu izgubio od Grebličkog(Samobor). U borbi za 3.mjesto Damjan je savladao Nikšića(Mladost-Osijek). Time je osvojio brončanu medalju.

Od ostalih treba istaknuti Patrika Rapaića ui kategoriji +81kg, koji je izgubio u borbi za 3.mjesto, no s obzirom na mali broj treninga rezultat je sasvim dobar.

Također i Roberta Bibića koji se odlično snašao u kategoriji -66kg, no na žalost nedovoljno za medalju.

Naš klub  predstavljali su sljedeći natjecatelji:

rb Ime i prezime kategorija Uspjeh:
  1. 1.        
Dino Šušnić -46kg 2.mjesto
Ivan Kumar -46kg Bez plasmana
  1. 3.        
Damjan Jelenović -60kg 3.mjesto
Roberto Bibić -66kg Bez plasmana
Roko Tomljanović -73kg Bez plasmana
  1. 6.        
Patrik Rapaić +81kg 5.mjesto 
Lucija Žunić -48kg Bez plasmana
Mia Mira Rukavina -52kg Bez plasmana
Ekipa mlađih kadeta JK“Rijeka“

Ekipa mlađih kadeta JK“Rijeka“

Slike sa prvenstva možete pogledati u našoj galeriji.

Slaviša Bradić

1. međužupanijska liga „IPPON“ Rijeka, 16.3.2014.

Posted by on 12:34 in Natjecanja | Comments Off

s1

Prvi ovogodišnji  turnir Ippon održan je 16.ožujka 2014.godine u Rijeci. Nastupilo je 261 natjecatelja iz 11 klubova Istarske i Primorsko-goranske županije.

Do sada najbrojniji turnir do sada u organizaciji JK“Rijeka“, održan je u Dvorani mladosti uz brojnu podršku roditelja i prijatelja juda.

U ukupnom plasmanu naš klub zauzeo je 2. Mjesto.

REZULTATI:

RB

IME I PREZIME

UZRASNA GRUPA

KATEGORIJA

PLASMAN

MAURO KUMAR

U-10 LIMAČI

-27kg

2.MJESTO

DAVID PRPIĆ

U-10 LIMAČI

-34kg

3.MJESTO

MARK KOS

U-10 LIMAČI

-34kg

3.MJESTO

NIKO GRŽALJA

U-10 LIMAČI

-38kg

3.MJESTO

MAROJE FRAĆIN

U-10 LIMAČI

-46kg

2.MJESTO

LOVRO FILIPOVIĆ

U-10 LIMAČI

+50kg

1.MJESTO

DORA KAŠTELAN

U-10 CURICE

-25kg

2.MJESTA

HELENA STANIŠIĆ

U-10 CURICE

-32kg

1.MJESTO

ANIKA LUKANOVIĆ

U-10 CURICE

+44kg

1.MJESTO

LEON ŠTAJDUHAR

U-12 DJEČACI

-34kg

3.MJESTO

MARKO DROZDEK

U-12 DJEČACI

-38kg

3.MJESTO

ANDREJ PAUŠIĆ

U-12 DJEČACI

-42kg

3.MJESTO

BORNA ROŠIĆ

U-12 DJEČACI

-46kg

1.MJESTO

DANTE ROSANDA

U-12 DJEČACI

-50kg

2.MJESTO

ANTONIO FUNARIĆ

U-12 DJEČACI

-55kg

2.MJESTO

FILIP MAGLIĆ

U-12 DJEČACI

+55kg

3.MJESTO

STRIBOR DEL VECHIO

U-12 DJEČACI

+55kg

3.MJESTO

LEONARDA ADŽIĆ

U-12 DJEVOJČICE

-28kg

2.MJESTO

LARA ŠUŠNIĆ

U-12 DJEVOJČICE

-28kg

3.MJESTO

ENA BRKIĆ

SABINA ŠINKO

U-12 DJEVOJČICE

U-14 DJEVOJČICE

-52kg

+50kg

1.MJESTO

1.MJESTO

PETAR STANIŠIĆ

U-14 DJEČACI

-38kg

2.MJESTO

ADRIAN GRDINIĆ

U-14 DJEČACI

-50kg

3.MJESTO

LORDAN PREDOVAN

U-14 DJEČACI

-55kg

2.MJESTO

KLARA MURA

U-14 DJEVOJČICE

-36kg

1.MJESTO

LARA JEVTIĆ

U-14 DJEVOJČICE

-44kg

2.MJESTO

MIA MIRA RUKAVINA

U-14 DJEVOJČICE

-52kg

1.MJESTO

KATIA ŽUNIĆ

U-14 DJEVOJČICE

-52kg

2.MJESTO

INA ZAKŠEK

U-14 DJEVOJČICE

-52kg

3.MJESTO

 

UKUPNI POREDAK KLUBOVA NAKON  PRVOG TURNIRA IPPON:

1.MJESTO ISTARSKI BORAC

171

2.MJESTO RIJEKA

129

3.MJESTO PULAFIT PULA

96

4.MJESTO IPPON LABIN

81

5.MJESTO KRK

76

6.MJESTO RANDORI PULA

33

7.MJESTO UCHIMATA ROVINJ

11

8.MJESTO POREČ

11

9.MJESTO RAIJEN

5

10.MJESTO KVARNER

5

11.MJESTO SAMURAJ

1

Slike sa natjecanja možete pogledati u našoj galeriji.

Slaviša Bradić

EJU kata turnir, Pordenone (Italija), 16.3.2014.

Posted by on 15:35 in Natjecanja | Comments Off

Na EJU kata turniru održanom u Pordenoneu 16.ožujka 2014.godine, nastupili su natjecatelji iz Slovenije, Austrije, Njemačke, Francuske, Hrvatske, Švicarske, Belgije i Italije.

U sklopu plana reprezentacije i priprema za Europsko prvenstvo koje će se održati u Lignanu (Italija), u 4.mjesecu nastupio je i naš kata tim. U dosada najvećem broju imali smo predstavnike u 4 kate sa ukupno 5 parova.

I ove godine ostvarili smo odličan plasman osvojivši srebrnu medalju u Ju no kati sa parom Zoran Grba-Sandra Uršičić.

Hrvatsku je predstavljala do sada najveća reprezentacija:

RB

IME I PREZIME

KATA

PLASMAN

Matija Jug-Dujaković-Filip Jakupov

Nage no kata

5.mjesto

Vedran Pizentić-Danijel Pizentić

Katame no kata

9.mjesto

Jelena Vuković-Katarina Potnek

Kime no kata

5.mjesto

Krunoslav Milanović-Ivica Košta

Kime no kata

6.mjesto

Zoran Grba-Sandra Uršičić

Ju no kata

2.mjesto

Nakon turnira održan je i trening sa gosp.Pierom Cominom 7.Dan.

Također je na turniru sudio i Slaviša Bradić, međunarodni kata sudac.

Slike sa turnira možete pogledati u našoj galeriji.

Slaviša Bradić

Kup Samobora 2014, Samobor, 1.3. 2014.

Posted by on 11:10 in Natjecanja | Comments Off

Lino Brkić 1.mjesto

Lino Brkić 1.mjesto

Ovogodišnji Kup Samobora održan je 01.ožujka, 2014. godine u dvorani OŠ“Bogumil Toni“ u Samoboru. Izuzetno jak turnir činilo je 550 natjecatelja iz Rusije, Srbije, BiH, Austrije, Ukrajine, Slovačke, Slovenije, Mađarske, Italije, Crne gore i Hrvatske.

Riječki judaši nastupali su u svim uzrasnim kategorijama i uspjeli osvojiti 7 medalja od kojih svakako treba izdvojiti Lina Brkića koji je u svojoj konkurenciji pobijedio sve svoje protivnike i tako osvojio zlatnu medalju.

Ovo mu je bio odličan test pred predstojećim Europskim Kadetskim kupom u Zagrebu, koji se održava u sklopu IJF tour za kadete sljedeći vikend.

REZULTATI:

RB

IME I PREZIME

UZRAST

KATEGORIJA

PLASMAN

1.

Marko Drozdek

U12

-38kg

Bez plasmana

2.

Lara Šušnić

U12

-28kg

5.mjesto

3.

Luka Viljušić

U12

-38kg

3. mjesto

4.

Mia Mira Rukavina

U14

-52kg

3. mjesto

5.

Klara Mura

U14

-36kg

3. mjesto

6.

Petar Stanišić

U14

-38kg

Bez plasmana

7.

Lucija Žunić

U16

-52kg

Bez plasmana

8.

Dino Šušnić

U16

-46kg

3. mjesto

9.

Ivan Kumar

U16

-50kg

5. mjesto

10.

Lino Brkić

U18

-66kg

1.mjesto

11.

Renato Baričevac

U18

-73kg

3.mjesto

12.

Luka Babić

U18

-73kg

5.mjesto

13.

Fean Adžić

U18

-81kg

5.mjesto

14.

Lovro Dragoslavić

U18

-81kg

Bez plasmana

s2

Slike sa natjecanja možete pogledati u našoj galeriji.

Slaviša Bradić